Zpět na články

28. 5. 1421 týden - BF závodí po celém světě.

Tento víkend jsme obsadili 3 závody, pokud byl někdo ještě jinde, nechť se ozve, výsledky doplním. Nejvýraznější stopu na české bikové scéně zanechal...


Tento víkend jsme obsadili 3 závody, pokud byl někdo ještě jinde, nechť se ozve, výsledky doplním. Nejvýraznější stopu na české bikové scéně zanechal Jiří, který dojel 3. v kategorii na Kole pro v Úpici, celkově pak osmý (kratší trať). Na stejném závodě byl Vojta 5. a Lucka 6. V Olomouci na závodě série Cyklomataraton zvítězil Honza v kategorii juniorů a celkově dojel 5. na kratší trati 34 km. Marťa získala krásné druhé místo. V horské časovce na Luisino údolí ze seriálu Dobrušský pohár zvítězil Kuba v kategorii juniorů a Ondra v kategorii st. žáků. Na 4. místě dojel Zdenek a také Pavla v kategorii kadetů, tzn. s kluky. Opravdu vydařený víkend. ©pb

Přináším podrobnosti k Pavlovu rychlému zpravodajství.

O tomto víkendu se náš tým rozprchl závodit na všechny strany.
1) So - Kolo pro život - Úpice. Jak už vám Pavel prozradil, tak jsem z Céčkové 34 km dlouhé trati přivezl bronz. Lékařem naměřenou max. hodnotu 183 TP (z před dvou let) jsem posunul na 185 a průměr 175 TP, po 1 hod a 37 minutách, vypovídá  o tom, že se spěchalo.
Vojtova kategorie byla tak nabitá, že ji pořadatelé rozdělili do dvou jízd a dosažené časy určily výsledky. Nás zajímala hned první, kde vedle Vojty, jeli kluci s vyjetým pořadím. Start a hlavně nacvaknutí nebylo nejrychlejší. Šestá pozice nebyla potěšující, protože tito kluci ve věku 8-9 let jedou neskutečně dobře. I pod tlakem fandících diváků stíhají řadit, přesně brzdí, umí skákat překážky a všichni jedou téměř ideální stopu. Trať je samá zatáčka, takže nástup střídá nástup a je velmi těžké někoho předjet. Vítězný Filip Samec byl opět nepolapitelný a celkem suverénně vyhrál. Za ním se, až do posledních metrů, rvala šestka jezdců o zbylé dvě příčky na bedně. Bylo to strhující a i když to Vojtovi nedalo, hodnotím jako "nejhezčí podívanou". (pro zajímavost: jasný vítěz druhé jízdy zajel až 8. místo)
U Lucky se potvrdil odhad bookmekerů a čtveřice z Author Ivar týmu nechala k dispozici místa od pětky dál. Lůca ji z počátku držela, ale týdenní manko se školou v přírodě... ba ne, ta nová holčina ve start. poli, byla lepší.
2) So - Cyklomaraton tour - Olomouc. #1 pro Honzu v juniorech je podle mne ještě výraznější stopou. Martiny 2. místo je také super. Nebyl jsem, nemohu popsat. (zkusím aktéry, k pár řádkům, přemluvit)
3) So - DP horská časovka - Solnice - Luisino údolí. Jak už jste se dočetli, tak v těžké časovce do kopce, brali zlato Kuba (junioři) s Ondrou (žáci II.) a brambory Zdenda (veteráni III.)s Pavlou (mezi kluky jako první holka)
4) So - atletický víceboj - HK. Předminulou středu se Štěpánka s Fandou nudili, tak kola nechali v garáži a zkusili okresní přebor v Pardubicích. Přivezli zlato a stříbro a sním i postup na "kraj". "No, co." řekli si a jeli tuto sobotu do Hradce. Jako trenér se začínám obávat, jestli nepřijdeme o dva dobré jezdce a jestli SPD tretry nevymění za ty atletické, protože jejich stříbro a bronz jsou vstupenkou na republiku.
5) Ne - Decatlon cup - Bedřichov. Na místech kde se minulý týden proháněla elita uspořádala místní ZŠ první závod 13. ročníku Decatlon cupu započítávajíc tři výsledky. Pro místní jsou tvrdé podmínky a kopce všední záležitostí a i jejich děti to tak berou. Není proto divu, že tomu odpovídá i náročnost tratě. Kam jsme si na Holickém medvědovi troufli poslat děti od 13 let, tam bedřichovští rodiče posílají prvňáky se slovy: "Neboj se! Vždyť to minulý týden sjížděl i Kulhavý." (hláška dne) 
Čtyřlístek z Ivaru se přesunul stejným směrem jako my, takže Lucka měla jasný cíl. Jela pěkně, bojovala a páté místo jí sluší. Vojta postoupil o kategorii výš a místní chlapáci (viz foto) ho moc vážně nebrali. V tlačenici po startu neriskoval a opět odjel podle číslice na svém dresu. Na dlouhé rovince za to vzal a pod sjezdovku přijížděl druhý. Osmekané kořeny se, po sjezdu z jejího vrcholu, rozhodl běžet. Tou dobou už byl první a náskok zvyšoval. Strmá stoupání spurtoval, přesto že měl náskok, až tím strhl diváky. Evidentně si to až do cíle užíval.
6) So - Atletický víceboj UO. Pavlík a Jířík byli oddílovou vedoucí v Sokole HJ nominováni na Krajské kolo altetického víceboje v Ústí nad Orlicí. Absovolanli sprint, hod a skok dálky, Pavlík ještě běh na 300m. Oba měli ve svých kategoriích starší kluky na medailové pozice nedosáhli. Pavlíka nicméně potěšilo vítězství ve svém rozběhu na 300 a celkové druhé místo na této trati.

Všem závodníkům posílám gratulaci.

*) prosím zúčastněné, chtějí-li přidat pár slov, ať článek editují a klidně do svého "čísla závodu" něco napíší, případně přidejte k článku foto (galerie/humor/k článkům).

Autor: Jiří Hendrych

Biker a příležitostní silničář. Příznivec disků na silničních kolech, elektronického řazení a dalších technických vychytávek. Na druhé straně věrný zastánce dvojpřevodníku. Servisman ve V6, trenér Cyklokroužku.

Fotografie

Vojta před startem. Celkem 11 kluků.
Autor: coach

Stupně.
Autor: coach

Pódium na KPŽ strhla bouře, takže byl ceremoniál akčně přesunut do hlavního stanu. Trojice na stupních dostávali slušivé kloboučky. Aby Jirka neplatil pokutu, že nemá čepici, tak to šalamounsky vyřešil.
Autor: Vlaďka

Zpočátku byl krásný den.
Autor: web

a pak se trochu rozpršelo. :)
Autor: web

Olomouc CMT 2014: Někdo si stěžoval na bahno na KPŽ, takhle to bylo tady.

Olomouc CMT 2014: Všude bláto.

Olomouc CMT 2014

Olomouc CMT 2014: Vyhlašovalo se v dešti

Olomouc CMT 2014: Zlatý Ho..... :-)

Sdílet na Facebooku
Cyklistický klub Bike Freaks
1992-2022