Rok se s rokem sešel a byl tu opět sezemický letecký den. A znovu jsem dostal ten bláznivý nápad si tam zajet.

Pokud teď kamarádi, čekáte nějaký další pikantní článek z mého pera, tak vás musím zklamat. Svoje pero sice střežím jako oko v hlavě, přece jen co kdyby šel okolo pan prezident, ale tentokrát mě nic legračního nenapadá.

Stalo se to totiž takhle:

- přijel jsem do Sezemic ještě s méně najetými km než loni, což je šílenost hraničící se sebevraždou

- počasí bylo mnohem teplejší a hlavně větrnější než loni

- přijelo více a lépe připravených závodníků než loni, tudíž se závodilo mnohem víc a tvrději než loni

- loni jsme jeli 1. kolo průměrem 37,6 km/h, letos 39,6 km/h a další kola už byla okolo 40,5 km/h

- v protivětru to co chvíli někdo zkoušel a pak jsme jeli natažení po jednom takovou rychlostí, že jsem ani nestíhal se podívat jakou

No zkrátím to, před koncem 4. kola jsem nezachytil zrychlení za křižovatkou a zůstal sám. Ujeto 59 km průměrem 40,4 km/h. Přitom chvíli před tím jsem si říkal, že to docela jde, akorát v těch místech, kde to obvykle zrychlovalo, že musím být předu, abych nemusel vyplňovat díry, což se mi docela dařilo, celé to 4. kolo jsem v těch kritických místech byl dost vpředu. Bohužel, platí, kdo chvíli stál, už stojí opodál.

O slezení z kola jsem vůbec neuvažoval, jasně jsem to chtěl dojet, za chvíli jsem uviděl u silnice Michala a docela svižně jsme ty dvě zbývající kola dojeli spolu. Takže celý závod, asi 96 km, průměrem 37,3 km/h. Na mě, řekl bych, docela slušný. I když to vypadnutí mrzí.

Podle výsledků jsem dojel na 31. místě v čase 2:30, vítěz L. Prokeš  v čase 2:19. Klasifikováno 35 lidí.

O kolo víc jel Martin, dojel na 32. místě v čase 2:48, vítěz L. Kejval zajel 2:43, dojelo 36 lidí.

Zajímavostí ve výsledcích je 6. místo mojí kategorie, kde figuruje Vladimír Berka za klub Bike Freaks Holice.

Autor: Pavel Bečka

Lyrický básník, milovník MMA a bezmotorového létání. Zavilý budhista. Příležitostný cyklista a lhář.