Zpět na články

23. 6. 14Bikemaraton Ústí nad Orlicí

Na tento maraton jsem se tešil, délka 50 km a převýšení 1000 m, bohužel počasí opět nic moc.

Za zimy, větru a deště se vydáváme s rodinou do Ústí na zdejší Bikemaraton. Pro připomenutí ve stejném termínu se jel ČP XCO v Bedřichově. Závod jsme jeli s Noigim a Alešem. Místní dětské závody bylo krátké cca 30 vt. kolo, jenž děti jeli 5x na čas a počítal se nejrychlejší. Tom, Pavlík i Jiřík ovládli své kategorie. Dále byl v prostorách letiště další dětský program.
Starty dospělích kategorii byli o cca 15 minut posunuty pro odklízení popadaných stromů na trati. Trať začínala 6 km stoupáním po šotolině na místní vrch Strážný. Mne se tento kopec nejede vůbec pěkně a předjíždí mne i jezdci z hlouby startovního pole.Poté trať začíná klesat a vlnit se krajinou mezi Ústím, Letohradem a Dolní Čermnou. Trať je hezká prakticky bez asfaltu, pár míst je v singlech po kořenech. Několik výjezdů je opravdu výživných, utkvěl mne v hlavě jeden co byl po louce a vyjet nešel pro ztrátu přilnavosti zadního kola. Při předposledním výjezdu na Třebovské stěny začíná pršet a nepřestává až do neděle. Ještě že posledních 10 km je z kopce, fičím do cíle, z posledním kopci začínám cítit začínající křeče. Na rovině asi 2 km před cílem mne dojíždí jezdec za mnou, vrhá se přede mnou do bahnité cesty. Zde svůj náskok vinou špatně zvolené stopy ztrácí, dotahuji ho a v dlouhém finiši mu ujíždím. Je z toho 94. místo celkově 25. v kat. a čas 2:39, cíl byl do 2:30. Noigi 2:26 a 18. v kat. Aleš 2:32 a 25. v kat.
V cíli čekáme pod přístřeškem v zimě než se ženy vrátí z nákupu v Tescu a po dobrém jídle v cíli jedeme domů. Jelikož mne podobný profil tratě čeká za 3 týdny v Maštalých měl jsem ze závodu špatný pocit hlavně z toho prvního stoupání.