Zpět na články

23. 7. 12Bláto, bláto, Běstviny, bláto

Procházka růžovým sadem se letos nekonala...


Po těžkém silničním závodě s hromadným startem byl, na programu Dobrušského poháru, závod horských kol, pořádaný v okolí Běstvin. Pořadatelé se opět nenechali zahanbit a připravili náročný okruh. Přes týden navozili, na větší část trati, tuny bahna a celou noc ho vydatně zalévali. To spoustu závodníků odradilo (bohužel i z našich řad!!!) a vůbec nepřijeli. Našli se i tací, co přijeli, ale po zralé úvaze kolo z auta ani nevytáhli. ???
To se netýká zdravého jádra našeho klubu, takže jsme do první vlny poslali Michala.
Do druhé pak žačky Pavlu a mladší Lucku, která si vyžádala moji přítomnost a v nejhorším i moji pomocnou ruku. Ta se jí nejednou hodila a nakonec jsem byl rád, že jsem ji obě kola doprovodil. Díky tomuto rozhodnutí jsem začal "závodit" (= vjíždět do 3.kola) asi 10 min před tím, než vítězný Honza Hauf protnul po čtvrté a naposled cílovou čáru. S tím jsem, ale počítal. Potěšitelné je, že obě poslední místa (7. v žaci a 9. ve veteránech) byla odměněna body, které nás v obou případech, posunuli o místo nahoru. (páté a osmé místo)
Posun o místo nahoru zaznamenala i Pavla. Suverénní první místo v kat. Žáci znamená nově i 1. místo průběžně.
Gratulace přijímal i Míša, který ve třetím kole začal smazávat minutovou ztrátu na svého největšího konkurenta Filipa Trendu. Ten nakonec dojel s více než 15min ztrátou, pravděpodobně po nějaké technické závadě. Honza zase přinesl omluvenku od rodičů a Zdeněk opět od lékaře.
 
Příště (5.8.) nás čeká 13km časovka z Dobrušky na Prázovku.

Autor: Jiří Hendrych

Biker a příležitostní silničář. Příznivec disků na silničních kolech, elektronického řazení a dalších technických vychytávek. Na druhé straně věrný zastánce dvojpřevodníku. Servisman ve V6, trenér Cyklokroužku.

Fotografie

Běstviny

Běstviny

Běstviny

Běstviny

Běstviny

Běstviny

Běstviny

Běstviny

Běstviny

Běstviny

Běstviny

Běstviny

Běstviny

Běstviny

Běstviny

Běstviny

Sdílet na Facebooku
Cyklistický klub Bike Freaks
1992-2022