Zpět na články

24. 9. 18Bohemia Divide 2018

Bohemia Divide je cyklistický závod bez podpory napříč Čechami se startem ve Vyšším Brodě a cílem ve Varnsdorfu. Délka závodu je 700km/17km převýšení. To zní zajímavě, zvlášť když mezi šedesátkou šílenců máme i naše želízko v ohni...


Přesně v poledne 23. září odstartoval velmi zajímavý závod z nám. ve Vyšším Brodě s cílem ve Varnsdorfu.

Startující tak přejedou celou Českou republiku od jih k severu. Škarohlídy mohu hned uklidnit. Po startu cyklisté nenabrali severní kurs, jak by se dalo předpokládat, ale naopak směřovali na jih do nejjižnějšího místa ČR. Pak už samozřejmě všichni valí severně na Český Krumlov, Prachatice, Strakonice, Příbram, Prahu a dále trasa uhýbá na Mělník, Doksy a Mimoň, aby si borci mohli udělat selfíčko s ještědským Dítětem z Marsu. Kdo by čekal, že Lužické hory jsou poslední překážkou před Varnsdorfem, toho zklamu. Cílové město se míjí, aby se ještě "vymetl" celý Šluknovský výběžek a dosáhlo nejsevernějšího bodu, což je zajížďka už jen nějakých 50 km. (no, a pak už to je po větru a z kopce - pozn autora)

Pravidla závodu jsou jednoduchá:

- Závodník musím absolvovat trať přesně dle trasy poskytnuté pořadateli (gpx formát)
- V cíli se bude odevzdávat záznam z GPS a pro kontrolu bude, z vybraných míst na trase, požadována fotka. - Závod se jede nonstop a záleží pouze na závodníkovi, kdy a na jak dlouho závod přeruší za účelem spánku nebo občerstvení
- Závodník nesmí přijmout cílenou podporu tzn. pomoc si musí vyhledat sám
- Jízda ve skupině je povolena, ale pouze s jinými závodníky
- Limit na zdolání trasy je 7 dní

Zajímavostí je, že se všech 57 chlapů a 1 žena musí každý den mezi 16-18 hodinou povinně hlásit pořadateli, zasláním sms s GPS souřadnicemi, kde se nachází a také s krátkým popisem svého fyzického a psychického stavu.

Spí se v jakémkoliv komerčním ubytování nebo pod širákem.
To, že závodníci jedou závod na vlastní nebezpečí a za plného silničního provozu je jasné.

Na výlet se vydal i Marek Košťál se startovním číslem 1.

Sledovat ho můžete on-line: Trasa

Myslím si, že od této chvíle není pochyb, koho v Bike Freaks baví cyklistika nejvíc! 
Máro všichni ti držíme palce!

Autor: Jiří Hendrych

Biker a příležitostní silničář. Příznivec disků na silničních kolech, elektronického řazení a dalších technických vychytávek. Na druhé straně věrný zastánce dvojpřevodníku. Servisman ve V6, trenér Cyklokroužku.
Sdílet na Facebooku

Komentáře ke článku

Petr Hojka napsal 30. 9. 2018
Cyklistický klub Bike Freaks
1992-2019