Zpět na články

25. 4. 16Český pohár na silnici 2016

Krátké ohlédnutí za závody, kterých jsme se zúčastnili.

1. - Kyjov
V neděli začal v Kyjově ČP v královské cyklistické disciplíně – silničním závodě. Náš tým vyslal tři závodníky, bohužel Venda Lhoták, do kterého vkládáme velké naděje, byl nepostradatelný pro holické basketbalisty a Natka Kašparová do Kyjova sice odcestovala, leč si sebou vzala i antibiotika, takže jsme aspoň věděli, kdo nás ráno v 6 h. v Jirkově kemperu probudí, až si bude brát pilulku. O závodění nemohla být řeč. Večer před závodem se v Kyjově na náměstí uskutečnila rekonstrukce osvobození města Rudou armádou, po náměstí jezdila těžká vojenská technika a střílelo se ze samopalů, kulometů i několika děl, takže Vojta s Luckou se dostali před svojí silničářskou premiérou do opravdu bojové nálady. Ondra bohužel bitvu neviděl a na průběhu závodu se to projevilo. Nedělní závod pak Lucka Hendrychová odjela tak rychle, že ji rozhodčí ani nezaregistrovali v cíli a ve výsledcích chybí. Vojta Hendrych ve svých 10 letech zajel v závodě ml. žáků, tj. do 12 let, velmi solidně a skončil na 18. místě (z 30 kluků). Naděje Ondry v kadetech bohužel skončily po několika km, když ho soupeř dost nevybíravě vytlačil mimo silnici. Závod pak po několika dalších km ovlivnil pád několika jezdců. Do závodu odstartovalo 95 kadetů. Ondra to nevzdal a dokončil jako poslední klasifikovaný na 76. místě. Trať v délce 60 km, která byla „klasikářská, tzn. jelo se prakticky jen nahoru a dolů, po rovině byla jen cílová rovinka, projel vítězný kadet průměrnou rychlostí 38,4 km/h. Ve všech kategoriích se závodilo v opravdu velké konkurenci, za velké účasti jezdců včetně zahraničních ze Slovenska, Polska a Litvy. Hlavně Slováci ukázali velkou sílu, v kadetech i juniorech byli čtyři v první desítce, juniory pak zcela opanovali, když dojeli první, druhý, čtvrtý.

2. - Milevsko
Vysledky byly svazem cyklistiky tajeny, což vzhledem k značnému chaotičnu, které na tomto vrcholném republikovém závodě panovalo, nijak nepřekvapuje. Do závodu nebyl vpuštěn Vojta Hendrych kvůli kotoučové brzdě na svém kole a stejný případ u Lucky Hendrychové se vyřešil výměnou bicyklu a bleskovou úpravou posedu a pedálů pár minut před startem. Ještě že máme tak skvělé mechanické zabezpečení. Lucka pak zajela velmi pěkně (10.), takže se naskýtá otázka, zda nepořídit nové kolo. Silničářskou premiéru si odbyla Natka Kašparová (9.) i přes přetrvávající zdravotní problémy. Statečné děvče. Ondra Bečka začal závod velmi dobře, no závěr byl už horší 44. ze 67).

Autor: Jiří Hendrych

Biker a příležitostní silničář. Příznivec disků na silničních kolech, elektronického řazení a dalších technických vychytávek. Na druhé straně věrný zastánce dvojpřevodníku. Servisman ve V6, trenér Cyklokroužku.