Zpět na články

15. 5. 18ČP sil. Milevsko

Neděle byla ve znamení silničního českého poháru v Milevsku. Pořadatelé v týdnu před závodem zamíchali s časy startů jednotlivých kategorií, čímž nám trochu zkomplikovali život a bylo potřeba vyjíždět z Holic v 5:30, abychom se stačili zaregistrovat a trať si v klidu projeli. Doufám, že brzké vstávání nemělo vliv na výkon našich jezdců.

Do závodu nastoupili za ml. žáky Pavlík, ml. žákyně Áďa, starší žáci Venda a Fanda a v kategorii kadetů Patrik. Jelo se na uzavřeném okruhu s pěkným povrchem o délce cca 12 km. Okruh byl pěkný s pikantním stoupáním po startu a s cílem na kopci, což jsme zjistili až během závodu :)). Pavlík zajel velmi pěkné 7 místo, Áďa pomalu sbírá zkušenosti s silniční cyklistikou a v málo obsazené kategorii skončila ze čtyř čtvrtá, ale v rozmezí 10 sekund za 2. místem. Venda a Fanda neudrželi tempo hlavní skupiny a skončili na 43 a 44 místě se ztrátou 5 minut. Patrik měl bohužel nehodu a nedokončil, doufám, že je O.K. a v příštím závodě si zpraví chuť. Závěrem musím říct, že jsem byl trochu rozčarován při pohledu na taktizující drobotinu, kdy ve skupině, která měla ztrátu na vedoucí grupu cca 2 minuty, jeli krokem, protože nikdo nechtěl jet na špici...