Zpět na články

16. 9. 18Dobrušský pohár 2018

Skončil 25. ročník oblíbeného seriálu

V neděli 16.9. se jel v Kounově poslední závod Dobrušského poháru. Letos to byl 25. ročník, což je myslím skutečnost, která stojí za pozornost. Pořádat seriál závodů 25 let, klobouk dolů. Např. všemi uznávané Sudety mají 24 ročníků. Dobrušský pohár je velmi specifická série, neboť zahrnuje jak silniční individuální závody, silniční časovky (včetně časovek do vrchu), tak i bikové cross-country. Letos se jelo 10 závodů, v minulých letech jich však bývalo obvykle 12. Každý rok 10 nebo 12 závodů, opravdu velký kus práce. Díky za ni.

Nedělní závod byl okořeněn účastí dvou závodnic, které nás budou za necelé dva týdny reprezentovat na silničním mistrovství světa v Innsbrucku v kategorii juniorek. Markéta Hájková a Veronika Jandová tam pojedou jak časovku, tak i individuální závod. V Kounově jely obě juniorky v kategorii žen, tzn. 60 km jako muži v kategoriích nad 40 let. V cíli byla slečna Jandová v čase 1:41:53, její kamarádka Hájková pak za 1:42:49. Nejrychlejší muž ta samé zvládl za 1:41:28.

Za náš oddíl jela Veronika, Zbyněk, Pavel a Patrik. Hezky zajel Zbyněk, který se držel v popředí závodu, nicméně to stačilo na 9. místo v kategorii (Patrik sice vyhrál kadety, ale vzhledem k absenci soupeřů se to za úspěch považovat moc nedá).

V celkové klasifikaci seriálu vyhráli svoji kategorii Marek Nechuta a Patrik Ficek, druhé místo vybojovala Vendula Nechutová a Veronika Glaserová.

Autor: Pavel Bečka

Lyrický básník, milovník MMA a bezmotorového létání. Zavilý budhista. Příležitostný cyklista a lhář.