Zpět na články

19. 9. 11Finále Dobrušského poháru 2011

Pavel - Kounovské okruhy 2011

V sobotu 17. září 2011 se jel poslední závod Dobrušského poháru. A bylo to opravdové finále, pořadatelé připravili nový, opravdu těžký okruh. Nejprve se stoupalo z Kounova na Plasnici, aby se následně sjelo přes Deštné do Kvasin a přes další kopce přejelo zpět do Kounova, cíl byl pak až na Plasnici.  Většina závodníků toto martyrium absolvovala dvakrát a ujela tak 91 km s převýšením  1 394 m, věkové kategorie nad 50 let pak polovinu.
My jsme nasadili 4 závodníky ve čtyřech kategoriích, takže jsme pokryli všechny významné kategorie. Škoda, že nemáme žádnou juniorku.
Optimista by napsal, že jsme si nevedli vůbec špatně.
Michal vyhrál juniory, Zdeněk dojel 4. ve veteránech III, Jirka byl 8. v kategorii masters a Pavel 11. v kategorii veteráni I.
Pesimista by prozradil, že Michal porazil jednoho soupeře, Zdeněk tři, Pavel nikoho, Jirka jedenáct. Z tohoto úhlu pohledu je třeba vyzdvihnout výkon Jirky a hlavně Zdeňka, který závodil na silnici vůbec poprvé a při své premiéře potvrdil, že jeho výkonnost je obdivuhodná a příští rok může směle pomýšlet na pódiová umístění.

Na celkové umístění v celém seriálu jeli letos jen dva závodníci.
Michal měl vysoké ambice, přes prázdniny udělal obrovský výkonnostní skok,  a tak celkové 2. místo (z 19ti) nelze hodnotit jinak než jako vynikající.
Jeho tréninková píle a morálně - volní vlastnosti slibují další růst a Michal má skvěle nakročeno ke slibné kariéře.

Druhým jezdcem je Pavel, který obsadil v kategorii veteráni I celkové 13. místo (44 účastníků)
Ve výsledkové listině jsou k nalezení i další jezdci našeho týmu:
Jirkovi 3 odjeté závody z 12ti vynesly 27. místo z 61. Ve stejné kategorii - Masters  najdeme ještě Martina na 49. místě (1 dojetý závod) a Petra na 57. místě (1 závod).
Zapomenout nemůžeme ani na již zmíněného debutanta Zdeňka. Jedna účast = 11. místo (z 16).

Autor: Pavel Bečka

Lyrický básník, milovník MMA a bezmotorového létání. Zavilý budhista. Příležitostný cyklista a lhář.