Zpět na články

4. 7. 16Grand Prix a Open ČT :D Junior Trophy

Skvělé s výbornou tratí, nejlepší v historii atd. to byly superlativy na MS v Novém Městě. Jedna kaňka se, ale přeci jen našla...

Už začátkem roku jsem byl informován o připravované akci vložené do programu MS.
"Dětské mistrovství, to bude něco. Technické tratě, děcka zažijí atmosféru Mistrovství světa...Přijedete?..."

Den D a ze slíbeného nezbylo nic.
Technické pasáže byly ředitelem závodu zakázány, trať v lese zkrácena, takže převládal asfalt a z původního velkolepého GP, do kterého si musel každý jezdec vyjet nominaci, aby ukázal, že to s kolem umí, se vlastně stal závod Open č.1.
Tým KPŽ, který akci poctivě chystal, byl z této podoby také pořádně rozladěný a přestože schytal řadu invektiv od rodičů, nešel s celou pravdou ven a raději ve svém článku situaci kulantně svedli na počasí a bezpečnost dětí na překážkách. Přitom, každá překážka měla mít objížďku, pro ty co si netroufnou.
Atmosféra byla taky skvělá. Spíkr se snažil rozdráždit asi dvacítku spících diváků na hlavní tribuně. Rodiče nesměli ani k trati, takže běsnící dav zde zastupovalo několik flegmatických sekuriťáků, pět pořadatelů, saniťák a fotograf.
Závod, ale dělá konkurence. Zde musím pořadatele pochválit. Díky spolupráci s Kolem pro život nechyběl prakticky žádný z dobrých mládežníků, tudíž napálených bylo opravdu hodně.

Pojďme k hodnocení naší skvadry.
žákyně 12-13 let - Lucku předjíždí 10. vrstevnic, které ji zpravidla předjíždí i na ČP, přesto je to takové utrápené.
žákyních 10-11 let nemá Markéta důraz v první zatáčce a to ji stojí cenná místa. Snaží se a z hloubi pole se postupně dostává až na osmičku.
žáci 10-11 let. Zde máme nejvíce zástupců. Vojtovi se daří start a posouvá se ze druhé řady na 6. místo. Pavlik a Fanda startující ze třetí řady jsou v první zatáčce kolem 15tého místa. Vojta tlačí na 5tého, který brzdí všechny za sebou. Blíží se dvojhrb, zde oba chybují. Průběžně pátý tak, že nepochopitelně padá k zemi a Vojťas tím, že otálel s předjetím a jel jeho stopu. Padá přes něj, ve vteřině celé startovní pole projíždí kolem a než zvedne kolo je jasné, že je to v pr... po závodě. Ztráta na čelo je nedohnatelná. Vylezl jsem na hrazení a volám: "Vyser se na to.", přesto volným tempem pokračuje dál. Ve třetím kole dokonce dojíždí Fandu a tak si spolu aspoň zaspurtovali pod bránu UCI, což byl prý nezapomenutelný zážitek (16. Vojta, 17. Fanda - ve výsledcích je chybně uvedeno 25. a -1 kolo ??? ) Pavel si vyrovnanou jízdou polepšil na konečné 12. místo jen 4 sec za loni šestinásobným vítězem KPŽ Matyášem! Super Pájo!
žáci 8-9 let druhý Vojta, tentokrát Novákovic neměl úplně nejlepší start. Usadil se na pátém fleku, který urputně bránil (a ubránil) před vítězem Drásala Patrikem. Parádní Rarášku!
Náladu nám nakonec spravili Zuzka Krátká (žákyně 8-9 let) a Melichar Kovář (žáci 6-7), když svoje kategorie vyhráli. Gratulace.

Co závěrem: Děti měly pěkný slunečný prázdninový den, ale já bych si příště, kvůli tomuto Open závodu, dovolenou určitě nebral.

Doplnění od Doležalových:
Markétka vlastní nepozorností přeslechla svoje jméno při řazení do první řady (bohužel ani její doprovod neslyšel), proto startovala úplně z posledního 23. místa. Takže předjela 15 závodnic, a ode mě dostala velkou pochvalu.  Je to pro ni zkušenost, z které se doufám poučí.
Také bych ráda poděkovala Standovi Šumpíkovi, že se Markéty ujal, objeli společně trať a dával jí rady do závodu. Díky.