Zpět na články

20. 4. 14Historická chvíle

Bike Freaks Holice poprvé na ČP!

Sobota 19. dubna 2014 se navždy zapíše do historie našeho klubu, neboť v tento den se poprvé naši závodníci postavili na startovní čáru závodu Českého poháru.
Stalo se tak v Teplicích a jejich jména jsou Pavla Hendrychová (kategorie kadetky) a Honza Papoušek (junioři).
Trať byla opravdu výživná, nenechte si ujít sestřih, který poběží na ČT sport, i v městském parku se dají udělat sjezdy, které bylo opravdu obtížné jenom sejít pěšky, natož sjet na kole. Svoje zážitky ze závodu nám určitě oba aktéři popíší, já jen stručně k průběhu:
První startoval Honza v 12:00, juniorů bylo na startu něco k 70, a čekalo ho 5 okruhů o délce 4,4 km. Po prvním kole byl Honza 41. se ztrátou asi pět a půl minuty, při nájezdu do třetího kola byl dojet vedoucí dvojicí a rozhodčí ho ze závodu stáhli. I tak do té doby stačil dvakrát spadnout. Staženo bylo více juniorů, ta první dvojka jela opravdu rychle. Nutno zdůraznit, že Honza je narozen tak "dobře", že kdyby maminka s porodem počkala dva dny, jezdil by dnes Honza v kategorii kadeti a všechno by vypadalo úplně jinak.
Pavla se postavila na start před druhou hodinou do třetí vlny za závodnice kategorie Ženy-Elite a Juniorky. Když odbočím, tak tenhle závod byl vskutku mezinárodní, v kategorii Ženy byly na startu závodnice z Belgie, Německa, Polska a dokonce Skotska, i s Pavlou závodila v Kadetkách Maria Döring z Německa. Kadetky jely dvě kola, Pavla bojovala jako lvice, do cíle přijela po třech pádech slušně zakrvácená, krev i na kole, a pořadatel ji  poslal na ošetření. Odřeniny a modřiny se vyléčí, a parádní 20. místo a 16 bodů do Českého poháru už Pavle nikdo nevezme. Do cíle dojelo 23 kadetek z původních 28.

Autor: Pavel Bečka

Lyrický básník, milovník MMA a bezmotorového létání. Zavilý budhista. Příležitostný cyklista a lhář.