Zpět na články

31. 10. 22Holická stopa na MS

Článek z Holických novin


Cyklistika a Holice k sobě patří stejně jako Dr. E.Holub. Známé jsou výsledky skupiny na historických kolech, letitou tradici mají cykloturistický oddíl i řada sportovních týmů, jejichž členové se pravidelně vrací s cennými kovy. Zdá se, že je holičákům jedno, jestli to bude ze závodů na silničních nebo horských kolech, v časovce, olympijském cross country nebo maratonu. Kolo prostě máme v krvi.

V našem klubu BIKE FREAKS HOLICE se předčasem objevila trochu zvláštní kola - na cyklotrial. Tuto technickou disciplínu mají jako doplněk k MTB tři naši jezdci. Čtvrtý - Vojta Hendrych se na trial specializuje. Jeho snažení začalo po třech letech přinášet ovoce. V Českém poháru se postupně prokousal až na druhou pozici. Při nedávném MČR získal titul vícemistra a tím i vstupenku do reprezentace.

O letošní vrchol sezóny se postaraly polské Wadowice, kam se sjelo 165 závodníků z 16 zemí. Nás na UCI TRIALS WORLD YOUTH GAMES 2022 zajímá hlavně nejstarší kategorie - kluci 15-16 let. Všech 40 Kadetů nastupuje do sobotního propršeného semifinále, ze kterého vzešla dvanáctka nejlepších, jedoucích v neděli finále o titul Mistra světa. Konkurence obrovská, překážky kluzké a rozhodčí nekompromisní. Vojta byl s každou překonanou brankou odvážnější a odvážnější. Když se na světelné tabuli rozsvítilo konečné pořadí a č. 14. byli jsme velmi příjemně překvapeni, šťastní, ale zároveň i trochu smutní, že to o kousek nedalo.

V závěru bych rád poděkoval za podporu Městu Holice, konkrétně panu starostovi, firmě Penta servis i kolegům z týmu, kteří zjevně drželi palce, co mohli.

Autor: Jiří Hendrych

Biker a příležitostní silničář. Příznivec disků na silničních kolech, elektronického řazení a dalších technických vychytávek. Na druhé straně věrný zastánce dvojpřevodníku. Servisman ve V6, trenér Cyklokroužku.
Sdílet na Facebooku