Zpět na články

23. 5. 16Kolo pro život - 2016

Výzva na Martina, Standu, druhého Martina, Davida a další rodiče: Kdyby jste nevěděli, co s načatým večerem, zkuste krátce popsat vámi navštívené závody. Přibližte našim čtenářům atmosféru a vaše úspěchy, ať nejsou zapomenuty.

Dobřichovice

Hustopeče

Mladá Boleslav

Jestřebí hory - Pro někoho je závod se startem Úpici už čtvrtou zastávkou. Pro naši rodinku jde o první odskočení si z Českého poháru. 
A co se v sobotu událo? Jak to šlo a nešlo, jak se dařilo...? Bylo toho tolik a řečí kolem nás bylo tolik, až mě to vyprovokovalo napsat pár řádků.
Začnu chronologicky, tedy od nejstarší Junior trophy, kde nás reprezentovala Lucka. Hned po startu se pořadí srovnalo podle kurzu bookmakerů: Kačka Hladíková, Hanka Šindelářová a boleslavská vítězka Kateřina Knihová. Lucka na čtvrtém místě svádí boj o třetí. Ve druhém kole předvádí pěkné předjetí. Větší část závodu jede třetí, ale nedokáže, druhé jmenované Katce odjet. Asi pět zatáček před cílem, tato holčina Lucce nastupuje a ani přes max. snahu Lůca brambory neodvrátila.
V děvčatech 10-11 jsme měli stále se lepšící Markétu. Start nebyl vůbec špatný. Brzy se dostala na 4. místo. Třetí nebylo daleko, ale více sil už Markétě nezbylo. 
Mezi stejně starými kluky jsme měli mít dvě želízka v ohni. Pavlik bohužel nepřijel, takže jsme se soustředili na Vojtu. Díky předchozí neúčasti, roloval ze druhé řady. To by až tak nevadilo, kdyby nový komentátor-startér nezaváděl debilitu v podobě startu s rukama na helmě. Start! Kluk v první řadě netrefil ruce na řídítka, zvrávoral a tak tak, že nespadl, smůla. Vojta nemá kam. Musí počkat, aby do něj nenarazil. Start opouští kolem 20 fleku. (Být to loni = utažený okruh dojel by 19. Letošní byl super. Měl dlouhý start, dlouhý cíl a i zbytek byl rychlý, prostorný s více místy na předjíždění. Chyběly některými nenáviděné překážky.) Hned se snaží minimalizovat ztráty. "Co dělá Vojta tak vzadu?" slyším zprava. Vojta se dere dopředu jak jen to jde. Čelo mezi tím valí bez nutnosti čekat na příležitost k předjetí. "Copak? Dneska to Vojtovi nějak nejede/nejelo." slyším zleva.
Docela mě to mrzí. Přátelé, copak jste to neviděli? 
Do posledního kola najížděl pátý se šesti vteřinami na čtvrtého. V cíli je vteřinu za ním... opravdu si nemyslím, že to při té konkurenci bylo tak špatné.
Dost bylo "špatného", i když jsem zaslechl podobné připomínky i na "až třetí" Zuzku.  Jéžiši lidičky, co to s vámi je? Proč to řešíte (hrotíte)? Vždyť to jsou závody pro děti.
Bronz si po zásluze odváží Vojta rarášek, když si mezi 35 kluky vybojoval své místo. Svou houževnatostí v posledním kole psychicky zlomil kolegu, který ho chtěl sesadit z pódia. Taky moc pěkný závod. 
Melda v Havlovicích poprvé nasazuje 26"ku, která bude na rychlém okruhu určitě lepší než jeho předchozí 24"ka. Jede na 2 kola. Během prvního se ujímá vedení a pomalu se vzdaluje pronásledovatelům. Bohužel v jedné ze zatáček chybuje a padá. Do sbírky cenných kovů připisuje stříbro.
Na trasu C - 38km se vydává Coach a Kačka. Nemohu mluvit za Káťu, ale já do toho dal srdíčko (skoro infarktové) a snažil se dohonit Honzu, který náš klub letos opustil. Měl jsem ho pořád na dohled. Cca 3 km před cílem jsem ho dokonce předjel, ale nakonec zvítězilo mládí. Dojíždím místo za ním a ve své kategorii beru bronz. 
Říká se: to nejlepší na konec! Jako 40 absolutně! (ze 177) si to přihasila patnáctiletá Kačka. U jejího jména svítí velká jednička a my začínáme otevírat šampaňské.
Všem (i těm co tentokrát "totálně zklamali") velké díky. :)


4.6. - Orlík
Děti 6-7 let 
Nové kolo Melichara Kováře jede pěkně, Melda vyhrál. Jiřa - letos poprvé větší závod, nemá body do celkového hodnocení. Jede v 2. rozjížďce, kterou suverénně vyhrává, celkově zajíždí 7. čas/místo.
Děti 8-9 let 
Zuzka - v závodě vede, poté 2 pády a dojíždí 4.
Vojta Novák - letos suverénní Aleš Blažek dává přednost Bikovým úterkům. Vojta je po startu 1. Na konci první kola ho předjíždí D. Frencl. Vojta 2. místo udrží před dotírajícím Patrikem Frenclem.
Děti 10 - 11 let 
Markéta - na závody přijíždí těsně před závodem. Začíná dobře, ale propadá se na 4. místo.
Pavel marně vyhlíží kdy přijede jeho parťák Vojta.  V těžké konkurenci, mezi staršími, dojíždí 8. - u tatínka velká spokojenost.
(Nenastupuje ani Jirka s Luckou. Hendrychovi se svou neúčastí rozhodli protestovat proti zpoplatnění parkování a mění kurs na: finále Bikové úterky, Hlinsko)
B trasa, 57 km
"Hodně bláta, kluzko, první půlka dobrá, slušné tempo, potom se mi trochu seklo, konec byl zase dobrý. Čas 2:58:09 - 44. v kat, 172 celk. Oproti 2015 zlepšení o 15 minut." komentuje své počínání Standa


VRCHLABÍ
Závod se konal na letišti a v sobotním větrném dnu zde foukalo až banery padaly. Trať byla namotána na jemném pažitu a manželé Puplánovi využili i místní svah a na trati nejstarších kategorií se překovávaly i drěvěné překážky.
První se na závodní trat vydala Vendy Nechutová, jenž po startu ze zadních pozic bojovala a předjížděla jak jí síly dovolily a nakonec jí to dalo na 7. místo. 
Ve stejné věkové kategorii 10-11 let se na start chlapců postavil Pavel Šumpík. Na konci prvního kola si nejprve poradil s Erikem Němcem ze sousedního Cyklo Bendl a zbytek závodu stíhal vedouci dvojici z BikeCliniku. Odstup neměl velký, k lepšímu výsledku by potřeboval lépe zvládat umělé překážky na trati a trochů ohleduplnosti od závodníků, které předjížděl o kolo. Třetí místo bylo zaslouženě vybojované.
Velké a příjemné překvapení nám připravil Vojta Rarášek, jenž se nezalekl silného protivětru, poradil si se všemi soupeři na trati a vyhrál svůj první závod KPŽ. Ve stejné kategorii startoval ve druhé jízdě Marek Nechuta, celý závod bojoval na trati s místním borcem, kterého předjel v posledním kole v cílové rovince a celkově mu to dalo na 5. místo. Super výsledek od obou kluků.
Poslední želízka v Junior Trophy jsme měli závodě 6 -7 letých kluků. Mezi tyto malé dravce se vydali Melda Kovář a Jirka Šumpík. Oba se trochu potýkali s řazením trochu těžších převodů než by bylo potřeba, ale nevzdali se a bojovali do posledního okamžiku. Melda celý závod odjel na 2. místě. Jirka po horším startu z druhé řady odjížděl skoro poslední a nakonec se propracoval na 7. místo. 
Na trase C 33 km se s startovali 3 závodníci. V kadetkách Katka s Natkou a v kadetech poprvé na takto velkém závodě Filip Platenka. Holky se místních kopců nezalekly a vybojovaly velmi dobré 2. a 3. místo v kategorii. Filip s závod užíval, a dle jeho slov zejména pak ve sjezdech. Dojel vyčerpán v kategorii 10. ze 14.
Odpoledne se komplet zúčastněný Junior tým vydal si užít místní Fitnes jízdu s výjezdy dvěmi lanovkami. Relativní pohoda se však změníla v pohromu pro Raráška, jenž je po pádu ve sjezdu k Labské přehradě v péčí zubaře a odkázaný na tekutou stravu. Ještě hůře dopadl Melda. Opět ve sjezdu tentokráte za Strážným si skočil přez kořeny na cestě, ale již nezareagoval na odvodňovací kanál. Po kontaktu obličeje s řidítky a následném saltu putoval do zázemí závodu na záchranářské čtyřkolce a do Vrchlabské nemocnice na šití sanitkou.

Šumavské brambory
Další zastávkou KPŽ byl o uplynulém víkendu Zadov na Šumavě. Náš tým zde měl několik adeptů na medailová umístění mezi dětmi i dospělými.   Dětská trať byla tradičně namotána v lese z velké části přímo mezi stromy a borůvčím.  Velmi důležitý byl proto začátek závodu. Oproti jiným závodům KPŽ děti startovali v řadách po třech v úzkém koridoru do zaváděcího kola.  Všechny kateorie byly hodně obsazeny a rychlejší závodnici se někdy doslova prodírali houštím pomalejších dětí, když je předjížděli o kolo.
Nejprve byla na startu Markéta Doležalová začala na pátém místě, jednu soupeřku ještě na trati předjela, a cinkla nám první brambora za 4. místo. Ve stejné kategorii ze třetí řady odjižděl Pavel Šumpík. Cílem prvního kola projel první,  ale v dalším průběhu závodu ho 2 závodníci předjeli. Nakonec uhájil 3. místo před dotírajícím Šimonem Tabarou.
V kategorii 8-9 holky mohla Zuzka Krátká na svém fullu pomýšlet na dobré umístění.  Bohužel se v první teréní sekci zdržela za pomalejší soupeřkou a o vítězství bojující dvojice holek z Ivaru jí frnkla.  V tomto závodě se pořadí přelévalo jak závodě žen na Mistrovství světa.  Pád postihl i Zuzku a byla z toho další brambora.  V klukách 8-9 se z první řady vydal neohroženě na trať Vojta Novák, po prvním kole si za sebou vezl vláček dalších dravců. Postupně ho tři z nich předjeli a pro klub to byla již třetí bramborová medaile.
Trochu obavy měl ze startu v klukách 6-7 Jirka Šumpík, neb nemá vyjetých moc bodů do celkového pořadí, ale nakonec stál ve třetí řadě. To Melda Kovář si jako lídr průběžného pořadí, mohl na startu vybrat kam se postaví. Tento závod již vynechával lesní kořenové pasáže, neb vedl po lesních cestách a byl velmi rychlý.  Melda vyhrál o galusku a velmi potěšil Jirka, neb to sice byla čtvrtá bramborová medaile pro klub, ale pro něho nejlepší výsledek v KPŽ.
Na C trasu se po týdením rodinném "soustředění" na Šumavě postavili Noigi a Standa.  Trasa byla typicky KPŽ, když terén byl jen v ůvodní a cílové pasáži a sjezdu sjezdovky po trávě,  jinak se jelo po cestách.  Po startu z první řady se naši borci drželi v úvodním stoupání statečně, sjezdovku na 6. km Standa dle Strava.com sjel 6. nejrychlejší ze závodníků v sobotu, ale následné šumavské kopce si vybrali svoji daň. Ve svých kategoriích dojeli Standa 6. a Noigi 4. , čímž završil počet bramborových medailí pro klub ze Zadova na pět.
Všichni zúčastnění ve svých závodech bojovali statečně, jen sportovní štěstí přálo trochu více soupeřům. 
Standa

Manitou Železné Hory
Chrudimský podnik KPŽ se uskutečnil za skvělého počasí. Trať Juniorky doznala změn. Oproti loňskému ročníku byla upravená z bývalé bikrosové dráhy a byl využit i jeden skok, kde své umění předvedli hlavně kluci z nejstarší kategorie 12-13 let.

Našim malým bikerům se trať líbila, i když okruh byl velmi krátký a na předjíždění málo možností. Výsledky jsou již zapsány proto stručně: 1. Melda Kovář, 2. Markétka, 4. Rarášek, kterému v poslední době hodně zatápí bratrská dvojice od Frenclů a Aleš z Nasavrk, 8. Mára N., 7. Vendy, 9. Kuba Říha a 13. Jiřík Š.

A jak to vypadalo na tratích B a C?
Tradičně se startovalo na chrudimském náměstí a nechyběly ani pověstné "chrudimské schody".
Na trati C naše barvy reprezentovali Kačka Štefanová, která dojela v kadetkách na skvělém 3. místě, Marek Doupovec ve své kat. 81. a Jirka Doležal 155. V jeho případě se jedná téměř o stejný výkon jako vloni včetně defektu duše, kterou si přivezl přes rameno do cíle. Letos k tomu přidal ještě pád v poslední zatáčce ve sjezdu do areálu a odnesl to naražený palec. Sice se říká "to třetice všeho dobrého a zlého", ale snad už příští rok bude v pohodě.
Na trasu B se postavili Jirka Noigi, dojel 16. a Standa Šumpík na 64. místě. Dle jeho slov: "chtěl jsem jet rychleji, ale nastoupily křeče, tak jsem musel zpomalit a jet si svoje tempíčko..".

Všichni si závody užili a patří jim velká gratulace.
Jana a Marki

FINÁLOVÝ VEČER KPŽ 2016

V pátek 21. 10. 2016 se v Radiopaláci v Praze se uskutečnilo vyhlášení seriálových závodů KPŽ 2016. Několik "našich" dětí po celou sezónu bojovalo o body do celkového hodnocení. Podmínkou bylo odjetí min. 8 závodu z celkových 16-ti. Z každého závodu se počítaly body dle umístění a za poslední KPŽ Nové Město na Moravě byl započítán dvojnásobný počet bodů, který pěkně zamíchal pořadím v některých kategoriích.

Součástí vyhlášení byla i soutěž "Navrhni si svůj dres". Tady nejvíce bodů z našeho klubu získaly Zuzka Krátká a Markétka Doležalová. Na základě jejich návrhů jim byly dresy vyrobeny a slavnostně předány. 

Finálový večer zahájily brazilské tanečnice v krásných karnevalových kostýmech a bubenická skupina TAM-TAM BATUCADA, která byla skvělá. Jejich fanfára zněla při každém vyhlašování vítězů. 

Samozřejmě nechybělo občerstvení, které zajišťovala Pizzeria Coloseum Praha. Na výběr bylo studené i teplé jídlo a pití alko i nealko "co hrdlo ráčí". 

A jak to tedy nakonec dopadlo:

kategorie chlapci 6 - 7 let                    1. místo MELICHAR KOVÁŘ

kategorie chlapci 8 - 9 let                    3. místo VOJTĚCH NOVÁK

kategorie dívky 10 - 11 let                   3. místo MARKÉTA DOLEŽALOVÁ 

Všem vítězům patří velká gratulace, rodičům velký dík za podporu, obětavost a čas, který svým dětem během celé sezóny věnovali!!

http://markytanka2.rajce.idnes.cz/Finalovy_vecer_KPZ_2016/
Jana 

Autor: Jiří Hendrych

Biker a příležitostní silničář. Příznivec disků na silničních kolech, elektronického řazení a dalších technických vychytávek. Na druhé straně věrný zastánce dvojpřevodníku. Servisman ve V6, trenér Cyklokroužku.

Fotografie

Melichar Kovář
Autor: Sumpicek

Vojta Novák 2. místo: Vojta se schovává za diplomem.
Autor: Sumpicek

Jiřík Šumpík: Jířa si suveréně vybojoval postup na závody do NMNM.
Autor: Sumpicek

Jarda pak suveréně vyhrál
Autor: Sumpicek

Standa v koridoru před závodem: Start z 300. místa a pak prodírání dopředu......
Autor: Sumpicek

Standa v cíli : ... až na 172. místocelkově a 44. v kategorii, jak David hezky zachytil na snímku.
Autor: David Kovář

Standovo kolo: Po bahenních orgiích mělo o dobré 2 kila navíc.
Autor: Sumpicek

Sdílet na Facebooku
Cyklistický klub Bike Freaks
1992-2022