Zpět na články

7. 9. 13Kolo pro život - Chrudim

Chrudim je nejbližším městem, kam zavítá seriál Kolo pro život. Stal se tak naším "domácím závodem" a jako trenér jsem "povolal do zbraně všechno, co mělo ruce a nohy" (hlavně ty nohy) Cíl byl jasný: ...

.... ve vzkazech, které jsem, naší jednotce rychlého nasazení, rozeslal byl cíl jasný: Jedeme do Chrudimi vyloupit pódium!

Loupežníci nastupovali v tomto pořadí:
Katka - byl to její debut mezi dívkami Z 12/13. Nula bodů na kontě Junior trophy znamená, podle místních zvyklostí, poslední řadu na startu. V prvním kole se mě zdála trochu nesmělá (možná i nervózní, že odjíždí mezi posledními), ale s každým šlápnutím do pedálů, byl její projev sympatičtější a sympatičtější. Na trati kde se jen velmi těžko předjíždí, řádila jako černá ruka. Probila se až na pěknou 6. příčku z 11ti.
Ondra - jedoucí M 12/13, byl v této nabité kategorii, odsouzen do role Janošíka. Nebyl spokojen, protože 11. místo z 18ti, nepřipomínalo loupení, ale spíš rozdávání.
Lucka v Z 10/11 měla první řadu, ale její start opět připomínal rozjezd naloženého kamionu, takže jenom kryla záda Štěpánce, která jela, stejně jako Katka, KPŽ poprvé. Třetí naše želízko v ohni, v této kategorii - Martina už něco málo zkušeností posbírala a možná díky tomu byl její lup úspěšný. Blahopřejeme ke 3. místu. Pro úplnost: Štěpánka 5., Lucka 6.( z 8.)
Kluky 10/11 ani děvče 8/9 žádné nemáme, takže byla naše pozornost soustředěna až na 32 členný peloton chlapců 8 až 9 let, kde jsme měli dva "handicapované". Fanda dovez svou sádru na ruce na 22. místě. Kevin je v našem týmu nováčkem. Před Chrudimí měl za sebou pouze dva tréninky, což pochopitelně není žádné postižení. Jeho současnou nevýhodou je droboučká postava. Zapadl by krásně mezi kluky 6/7. Přesto se neztratil a cílovou čáru proťal jako 24.
Stejně početnou (32) skupinou byla kategorie kluků 6/7. Zde jsme měli dva loupežníky. Kája by mouše neublížil a spokojil se s ukončením výsledkovky. Zato jeho jmenovec Vojta je obávaný bandita, který když jde loupit, tak ho zajímá pouze zlato. Blahopřejeme k #1.
Zapomenout nesmím na Elišku, která na svém odrážedle dodrandila na 15. místě z 26.

Dospěláci si mohli naložit 65 km, 38 km nebo 18 km Fitness jízdu. Standa se rozhodl pro dlouhou a navíc pro zapůjčení testovacího Specializeda. Po 4 hodinách a 3 minutách byl "doma" na 352. celkově/128. ve své kategorii. To je od loupení sice daleko, ale snaha se cení.
Ve Fitness jízdě zazářila Katka #1 v doprovodu taťky Pavla #4. Bohužel se tato trasa nevyhlašuje.
Na startu osmatřicítky jsme napočítali 290 závodníků. Marek stál v první vlně, byť letos nejel jediný závod (?asi divoká karta?). Manitou Chrudim pamatuje ještě v její původní podobě a je pro něho srdcovou záležitostí. Na to, že trénuje minimálně a převážně sám, si nevedl vůbec špatně. Vešel se do první padesátky absolutně (7 v kategorii).
Pavlínka se, jako jedna z mála, postavila k mé loupežnické výzvě zodpovědně a na trase 38 km doslova oškubala všechny kadetky. Blahopřejeme k #1.
No a jak jsem dopadl já? Na pódiu jsem nebyl. Byl jsem, stejně jako loni, až 4tý!
Pohled do výsledků, ale ukazuje něco jiného: Jirka 23. celkově a 3. ve své kategorii. Tak tomu říkám: "Zloděj okradl zloděje."