Zpět na články

30. 9. 18KPŽ Ralsko

Krátké zhodnocení závěrečného závodu Kola pro život, který premiérově hostilo Ralsko.


Zázemí největšího seriálu horských kol se stále rozrůstá a tak zkusit místní letiště, kde je prostoru doslova neomezeně, zdá se býti jako chytrá volba. Nabídnou, ale místní lesy i pěkné trasy?

Travnatá juniorka byla pěkně namotaná, ale hrozně těžká. Takhle těžkou trávu nemají v Ml. Boleslavi ani v zámecké zahradě holešovského zámku. Jede se plný počet kol. Pro všechny je to stejné, takže rozhodne výkonnost. Taktika je jasná: rozložit si síly. Naší mládeži se daří. V první jízdě vítězí Pája Šumpík způsobem start-cíl. Totéž se dá napsat o zlaté Aničce, která jela zamíchaná mezi kluky. Dlouho stříbrná Markéta v závěru vadne a chtě-nechtě bere brambory. Pavlík Lukášik se po špatném startu dere dopředu. V cíli je z toho pěkné 5. místo a s ostatními se potkal na rozšířeném pódium. Ve druhé jízdě vydřela Zuzka, zátopkovským finišem, bronz. Nádherným závodem byla třetí jízda, kde Vojta Novák předvedl svůj závodnický přehled. Byl v odjeté pětici, kde se pořadí neustále míchalo. Vystihl okamžik, kdy se začal lámat chleba, přiložil pod kotel a pak už si kontrolovaně dojel pro stříbro. V jízdě 8-9 let jsme měli 4 želízka a zde se už v plné síle projevil odpor trávy. Silnější Melda krásně druhý, drobnější Kuba 10tý, malý Jiřa 15tý a nejmenší Matyáš se, po dobrém startu, prosel až na 22. z 33 borců na startu.

Na trasu B vyráží Filip se Standou. Celou trasu objeli spolu ve stejné skupině. V cíli 123. Fíla a tři vteřiny za ním na 135. Standa

Céčko si se mnou střihli Martin Rarášek, Dodo a Lucka. Já najíždím do poslední zatáčky nepřiměřenou rychlostí, narážím do plůtku a zkouším na vlastní kůži tvrdost letištní plochy. Moc se mě zvedat nechce a místo spurtu o 60. příčku je z toho zkrvavený poklidný dojezd na pozici 73. Než slezu z kola, tak úspěšně finišuje Lucka - 80! (1. v kategorii Kadetek). Jako 189tý dováží bílo-modrý dres Jirka Dodo, stejně barevný a také bez "politické příslušnosti" je spokojený Martin. Za povšimnutí stojí 155. místo (4. v kat. Ženy) Petry o jejímž angažmá bychom měli vážně přemýšlet.

Místní trať je pro mne zklamání. To, že je spíše rovinatá bez rekordních nastoupaných metrů, kde jedou početné "vlaky", by mě nevadilo. Ale vyjet kopec pěkným terénem a pak to celé sjet po asfaltu? To by si nezasloužila ani Fitka. Každý závod horských kol by si aspoň trochu techniky zasloužil. Takhle to byla zn. ideál pro cyklokrosové kolo.

Autor: Jiří Hendrych

Biker a příležitostní silničář. Příznivec disků na silničních kolech, elektronického řazení a dalších technických vychytávek. Na druhé straně věrný zastánce dvojpřevodníku. Servisman ve V6, trenér Cyklokroužku.

Fotografie

posledních 100 m už bez asistence levého palce
Autor: pulpis
KPŽ Ralsko MTB Tour
Jiří Hendrych
Sdílet na Facebooku
Cyklistický klub Bike Freaks
1992-2022