Zpět na články

10. 10. 12Královéhradecká 50 - závod plný nachytávek

Uspět v závodě není jen o tom porazit ostatní závodníky, ale (někdy) i o překonání všech nástrah od pořadatelů. Tento závod se stal velkou prověrkou našich jezdců. Ale začněme pěkně popořádku...

...že se na nás chystá nějaká "bouda" nás mělo trknout už v okamžiku, kdy jsme se registrovali na Královéhradeckou 50  pořádanou v Hořicích. Nevadí!

Po krásné letní sobotě, přišlo v neděli ochlazení a od rána studená sprcha. Nevadí!
Pro kategorii Děti do 6let byl připraven lehký okruh po kempu, který zajistil zázemí. "Minuta do startu" hlásí speaker a místo, aby vyhnal rodiče od závodníčků, pokračuje: "klidně tam stůjte, ať na děti neprší." Vidím, že je Vojta celý nervózní, protože se před něj postavila zavalitá maminka s deštníkem tak, aby ho zablokovala a její synek mohl jet. Nevadí! Vystartoval jsem na ní a důrazně ji vyzval ať se uhne. Byla hubatá, ale uhnula, takže jsem nemusel použít donucovacích prostředků.
Synek byl ještě vykutálenější než jeho matinka. Když se z amplionu ozvalo: "Pět,čtyři..." vyrazil !!! Nevadí! Vojta mu dal náskok a když na "dva" už jeli všichni, tak jel taky. (Nejlepším startérem je Martin Pulpán na Kole pro život. Zeptá se: "Připraveni?" Děti souhlasně kývnou a do tři vteřin řekne: "Start!") Vojťas zabojoval a vydřel zlato. Jmenovec Kája dojel na pěkném pátém místě. Ošklivé počasí neodradilo ani Elišku, která od neděle drží traťový rekord na odrážedle.
  Žáky 1 (7-8 let) už čekal okruh mimo kemp. Na startu stálo šest závodníků. Tři holky a tři kluci, mezi kterými byl i náš zlatý hoch. Stačilo tedy jen dokončit. Jenže to on ne. "Potřebuju stříbrnou, tu ještě nemám." řekl a dojel druhý.
  I Žáky 2 (9-10let) čekala nachytávka. Společné projetí trati s předjezdcem, nezaslouží nic jiného než pochvalu. Lucka přijela smutná a tvrdila, že kus trati byl "přemlíkován". Nevadí! Je to zkušenost a odřeniny z pádu se brzo zahojí. K výsledkům: Zde musím sportovně uznat, že čtvrté místo Martiny a páté Lucky je momentální maximum. Kluci jeli společně s děvčaty. Lukáš sice ukázal kolegyním z teamu záda, ale svůj čip přivezl až na devátém místě. Šance na lepší výsledek zde určitě je. Kategorie je velmi vyrovnaná a rozdíl mezi čtvrtým a devátým bylo jen 23 vteřin.
  Mladý Štyby (Ondra - kat. 11-12let) nechal svého nového Spešla doma a do hořického bláta vytáhl "bahňáka". Tato strategie se mu vyplatila a na pódiu mohl přebrat bronz.
  Pavla (13-14let) je kategorie sama pro sebe. Kolečko si objela s kluky a před obědem už hledala nějakou soupeřku - juniorku (15-18) na 25tce. Tři se našly. Dvě brzo pochopily, že to nemá cenu (vzdaly) a tu poslední taky porazila. Druhé zlato získala i přes 2km navíc.
  Dám vám hádanku: Projíždíte občerstvovačkou a dva pořadatelé na vás křičí: "Dlouhá doleva! Krátká doprava!" Jedete krátkou. Kam na T křižovatce zatočíte?
Správně odpověděl jen Michal. 2. místo mu budiž odměnou. My všichni ostatní, jsme byli sabotéry "odkloněni" na objížďku. Nevadí! (ale nas_re) Proto výsledky jen telegraficky: Kuba 6., Honza 9. (oba kat. junioři), Jirka 11., Pavel 14. (oba muži 24+)

Trať byla pěkná, neprášilo se. Ostatně, posuďte sami v galerii Královehradecká 50.
Ještě vám dlužím správnou odpověď na hádanku: Zatočit se mělo doleva. Dělení tratí bylo až po dalších 300m. Nám to, ale nevadí! Přijedeme znovu!

Autor: Jiří Hendrych

Biker a příležitostní silničář. Příznivec disků na silničních kolech, elektronického řazení a dalších technických vychytávek. Na druhé straně věrný zastánce dvojpřevodníku. Servisman ve V6, trenér Cyklokroužku.