Zpět na články

22. 6. 20Nova cup na Sázavě

Kolotoč závodů se po Koroně znovu roztáčí a my byli u toho.


Úvodní díl Nova cupu na Sázavě nebyl naším prvním závodem po pandemii. Tím prvním byl závod horských kol v Jevíčku, který nás přilákal v početné sestavě, díky povýšení na Mistrovství Pardubického kraje. I když se nám docela dařilo a vezli jsme domů dost "placek", popisovat ho nebudu. Přesněji řečeno, žádné placky jsme fyzicky domů nevezli, protože ani vyhlášení výsledků, se na tomto nepovedeném závodě, plném kopanců, nepovedlo.

Sázava:

Na nejdelší 80ku se vydala kompletní česká špička, ale nikdo z našich. Nejrychlejší Martin Stošek dal Ačko za 3 hod a 2 min. Neskutečný!

Nás, ale nejvíc zajímala trasa B, kde jsme měli šest želízek v ohni. Posila BFH Pavel Šorf kul železo celých 40 km, ale zlato o 25 vteřin neodlil. Stříbro za D. Průdkem to je pecka!
175. přijel Jirka, který nakonec udolal Martina Ročka (183). Na 212. místě (5. v kat.) a tak trochu za očekáváním, přijela Lucka. Nutno však podotknout, že na trati nebojovala jen s účastníky druhé vlny, ale i s dozvuky střevní chřipky. Třikrát přebrodit Sázavu se podařilo na 412. Kláře T. i 449. Romaně R.

Šestnáctikilometrové Céčko si střihlo osm nejmladších. Venda fantasticky 2.(2. v kat.), 7. Mára N. (těsně 4.), skupinku modro-bílých přiváží 15.(1.) Zuzka K. pronásledovaná Raráškem 16. (7.), 18. (9.) Pája L. uhájil pozici před 19. bronz beroucí Adélkou L. Minutu a půl na to, chladí svoje upocené nohy i Vojta H. na 22. (12.) místě. Ani nejmladší Dan Max si 51. (8.) flekem neudělal ostudu. Porazil skoro stovku jezdců, kteří dojeli za ním.

Moc pěkné závodění, hezká trať, výborné značení, pohodová atmosféra to jsou, aspoň pro mne, důvody proč přijet zase za rok.

Autor: Jiří Hendrych

Biker a příležitostní silničář. Příznivec disků na silničních kolech, elektronického řazení a dalších technických vychytávek. Na druhé straně věrný zastánce dvojpřevodníku. Servisman ve V6, trenér Cyklokroužku.

Fotografie

Sdílet na Facebooku
Cyklistický klub Bike Freaks
1992-2024