Zpět na články

27. 6. 08OKOLO PARDUBIC – PODRUHÉ

Podařilo se organizátorům vyvarovat chyb z loňska a uspořádat, místo „orienťáku“, klasický ½ maraton?

Na začátku sezóny jsou všichni jako na trní a nemůžou se dočkat prvního startovního výstřelu. Mezi jarní ovíráky se už podruhé zařadil závod Okolo Pardubic s letošním hlavním sponzorem Alpina. První ročník, který byl organizačně doslova tragický, určitě odradil spousty bikerů. Ti kdo, na to špatné zapomněli a přihlásili se, tak 13. dubna určitě nelitovali investovaného startovného.

Trať byla částečně přepracovaná, velice rychlá bez nekončících kopců známých z maratónů pořádaných v horských oblastech. Vítězný Martin Horák trať hodnotil takto: „Tady není žádnej kopec, takže se jela pořád podlaha.“ Průměrná rychlost vítěze - přes 33 km/h (v terénu !) to jen potrvzuje.

Zpátky na start. Šipky ukazují postavení našich jezdců. Nejlepší postavení si vystál Martin (nejvíce vlevo). Slušnou pozici měl i Jára Cimrman na fotce pózující uprostřed a až za obloukem (na fotce vpravo) stál Jakub.

Jakub po prvním kole.

Už průjezd po prvním kole naznačil jak kvalitní byla zimní příprava našich zástupců. Jakub vypadal už po polovině závodu na ručník do ringu. Únava a chybějící objem kilometrů se prostě nedala zamaskovat dlouho. I přes propad pořadím to, ale nevzdal. Protrápil se druhým kolem a dokončil.

Martin vstupoval do závodu s podstatně vyššími ambicemi a tomu také odpovídalo nasazení. Po prvním kole projížděl kolem 30tého místa, ve skupince v které byl i veterán Dejnarovič z Redpointu (viz foto). Ten na rozdíl od Martina nasazené tempo držel a dojel na 26. místě. Martinovi pomalu docházel dech a i přes maximální snahu se přes něj přesypalo tolik bikerů, že se nakonec časomíra zastavila až na 1 hodině 50 minutách a 20 vteřinách, což znamenalo 54. místo a takřka 20 min. ztráty na neporazitelného pilota Rock Machinu.

Můžu-li hodnotit jako jezdec v pozici diváka, tak jsem nenašel na letošním ročníku žádnou chybu. Vše klapalo, nikdo nebloudil, pěkné počasí, v prostoru cíle dobrá nálada, kterou zajišťovala Evropa 2, takže co více si přát.

Martin vypadal po prvním kole svěže.

Hodnocení: Chcete-li si zkusit zazávodit (nikdy jste nezávodili), tak si dejte Okolo Pardubic. Na vyzkoušení ideální.

Lucka

Do vloženého závodu dětí se přihlásilo 5 kluků a naše želízko v ohni – Lucka (str.č. 685). Rovnocenných soupeřů neměla moc, vlastně jen jednoho. S vedle stojícím klučinou měli 16“ kolo. Ostatní kluci byli starší a sedlali 20cítky.

Po startu jela Lucka na chvostu, ale hned za klučinou.Před „technickým sjezdem“ kluka předjela. Na pokyn tatínka a coacha v jedné osobě ho jela pomalu - na jistotu. To byl rozhodující moment, protože konkurent chtěl svou vybojovanou pozici zpět, stůj co stůj. Přecenil svoje řidičské schopnosti a spadnul.