Zpět na články

3. 8. 09Okolo Ústí

Blog Lukáše ze závodu - 26.7.09

V neděli jsme byly na maratonu Okolo Ústí a byl to mazec!!!
50km s převýšením 1500m. Trať bych nenazval maratonskou, ale spíše ideální pro crosscountry. Všude samé bláto, kamení, koření, nebezpečné sjezdy a těžké výjezdy(výšlapy). Jednoznačně to byl nejtěžší závod co jsem zatím na bajku absolvoval.
Celý závod se mě jelo opravdu dobře, až ke konci mě začli značně docházet síly a chytil jsem i křeč do stehna... ale celý závod jsem předjížděl závodníky, kteří postupně odpadávali ve výjezdech, výšlapech i sjezdech... Do cíle jsem dorazil na 22. místě celkově a 10.v kategorii za 3:05:00 což považuji za super výsledek. Ale můžu vám říct že jsem dojel fakt na šlupky... a to se na té samé trati jel ještě český pohár v maratonu na 90km, ty blázni co to jeli museli mít hodně odvahy do druhého kola, když věděli co je čeká...
Na tento závod byla možnost pujčit si kola značky KONA, tak jsem toho využil a bylo to fakt super, měl jsem pujčený celopéro za 60 000,- a plně jsem ho v tom terénu využil. (alespoň jsem tatíkovi pošetřil ACSTARa, protože v tom terénu by dostal hrozně na frak, přece jen to nejni závodní kolo...) Lukáš

Autor: Jiří Hendrych

Biker a příležitostní silničář. Příznivec disků na silničních kolech, elektronického řazení a dalších technických vychytávek. Na druhé straně věrný zastánce dvojpřevodníku. Servisman ve V6, trenér Cyklokroužku.