Zpět na články

8. 7. 20Poprvé na Extrém bike Most

Na druhý závod Nova cupu a zároveň ČP XCM jsme se museli vydat až do vzdáleného Mostu. A vůbec toho nelitujeme.


Skupina modro-bílých není tentokrát tak početná jako na Sázavě, což se vzhledem k násobně delší vzdálenosti dalo očekávat. Na startu se, v krásném areálu hipodromu, potkává naše posádka: Jirka, Vlaďka, Lucka, Vojta rozšířená o Páju L. s Klárou a Pavlem.

Pár slov k závodu: Organizace je jedním slovem NEJLEPŠÍ, co jsem kdy viděl. Vše dotažené do detailu. Od prezence, kde i tašky s mapkou, číslem, tričkem a dárkem nesly naše jmenovky a startovní čísla (kdo pořádal někdy nějaký závod ví, co dá takový detail práce). Mraky místa na parkování. Nechyběly sprchy, 5 jídel a asi 4 pití na výběr, mytí kol, krásné trofeje pro nejrychlejší i tombola pro nás pomalejší.

Tratě: děti jedou v areálu, jak jinak Extrémní okruh, dle věku násobený. Dospěláci mají na výběr 35, 56 nebo 72 km. U posledně jmenované je zajímavé, že se až do 45. km můžete rozmýšlet, jestli vydržíte ještě další cca třicetikilometrovou nakládačku nebo jestli hodíte "ručník do ringu" = na startovním čísle strhnete samolepku 72 km pod kterou je č.56 a přidáte se do výsledkové listiny k borcům, kteří měli lepší odhad svých sil. Pětatřicítka je určená hlavně mladším kategoriím a začátečníkům.

Značení: luxusní. Občerstvovačky: výborné. Obtížnost je těžké hodnotit. U nejdelší trati to obnáší 1850 nastoupaných metrů, plných singlů nahoru i dolů, náročností blízkých k současnému cross country. Na dlouhé rovinky (natož asfaltové) zapomeňte! Žádná "agroturistika". Je to takové XC na 70 km - zde se prostě naučíte jezdit! A když ještě zaprší jako letos, máte na pár hodin o zábavu postaráno.

Hledám-li vyloženě něco, co bych doporučil k vylepšení, tak snad jen u mytí by hasiči mohli mít redukci na několik zahradních hadic, aby mohlo umývat více lidí najednou (dlouhá fronta, velká spotřeba vody). I když... třeba i toto je Extrémní úmysl pořadatelů. No řekněte, kde vám kolo "ofoukne" hasič pořádnou dávkou z proudnice?

Jak se říká: Dycky Most!

17 min video z letošního ročníku

https://youtu.be/rcmyFLmCPfQ

Autor: Jiří Hendrych

Biker a příležitostní silničář. Příznivec disků na silničních kolech, elektronického řazení a dalších technických vychytávek. Na druhé straně věrný zastánce dvojpřevodníku. Servisman ve V6, trenér Cyklokroužku.

Fotografie

Bylo to těsné, ale zpátky na start...

"Tahle samolepka tady bude i v cíli!!!" byla moje odpověď na škodolibé škádlení mých potomků, kteří mě radili, abych ji sundal už před startem. Prý, abych se na trati nezdržoval.

Pavel je můj parťák na dlouhé...

Klárka se chystá na 35 km...

...nervozita stoupá. Možná už cítí, že to bude dnes dlouhé a těžké. V cíli 153. (5. v kat.) v čase 2:13:54

I Vojta s Pájou...

... to berou s plnou vážností.

Ani Lucka neví do čeho jde.

Hotovo. Unavená, ale šťastná...

...38. absolutně a 1. v kategorii Juniorek - 1:42:02. Přesto musela tentokrát sklonit hlavu, před uměním svého beznohého bratra... 

...který dokázal v technických sjezdech nahnat tolik, že svou časomíru zastavil už za 1:39:12 což byl 30. čas na krátké...

... a bral tak 3. místo mezi staršími žáky. Druhý st. žák Pája L. byl 47. / 5. v kat. (1:45:29)

Pavel přijíždí z dlouhé jako 40. a jen těsně nestihl 4 hodiny. Ostatně, jel tak rychle, že ho nestihla ani naše fotoreportérka... 

...přestože mám na předchozí fotce zjevně "nakoupíno", dojíždím jen chvilinku za Pavlem. Konkrétně, pouhých + 1:30. Prosím vás, ten číselný údaj je v hodinách. :) 

107. místo ze 117ti přeživších neřeším, protože dost borců desertovalo na 56 km. Důležitá je ta nálepka! Nevyměknem!

Sdílet na Facebooku
Cyklistický klub Bike Freaks
1992-2024