Zpět na články

2. 5. 11Stalak Cup 2011

Tentokrát MTB a hned mezinárodně

V sobotu 30. dubna 2011 se v Rychnově uskutečnil 5. ročník MTB závodu Stalak cup, který se jel jako součást Dobrušského poháru.

Závodilo se na krásném a těžkém okruhu, výjezdy i sjezdy byly opravdu výživné. Závod byl perfektně zorganizován, včetně parádního parkoviště. Zúčastnilo se 120 závodníků, včetně několika Poláků.

Za náš tým nastoupil Pavel v kategorii Veteráni I (40 -49 let) a Michal v kategorii Junioři.

Pavel dojel 12., Michal 6.

Ve výsledcích byl trochu zmatek, nicméně zatím to vypadá že Michal se tak po dvou závodech dostal v DP na průběžné 1. místo a hodlá tam setrvat až do konce sezóny. Pavel je celkově 10. a taky se mu tam líbí.

Vítězem hlavního závodu se stal Martin Horák před Petrem Sulzbacherem.

Autor: Pavel Bečka

Lyrický básník, milovník MMA a bezmotorového létání. Zavilý budhista. Příležitostný cyklista a lhář.

Fotografie

Konečně foto Michala v našem dresu

Michal do toho dal všechno

Pavel - hned po průjezdu do posledního kola jsem P. Zajíce předjel a udržoval si tak 80-100 m náskok, bohužel v půlce posledního kopce mě dojel a předjel.

Pavel - jel jsem co to dalo

Pavel - celý závod jsem jezdil s P. Zajícem, pro kterého to byla premiéra na MTB. Dost se trápil, při průjezdu do posledního kola jsem si díky němu užil svých 5 vteřin slávy, když hlasatel do rozhlasu dost hlasitě zahlásil: "Do posledního kola vjíždí Petr Zajíc, s ním Pavel Bečka, ježíši Petře, to je stejná kategorie, máš ho na zádech, zaber!!"

Pavel - tiché soustředění před startem. Pak těsně před startem startém prohodil: "Koho dojedou o kolo končí, víte to, že jo?" No, nevěděl. A soustředění bylo v hajzlu.

Popis

Popis

Popis

Popis

Hned po startu bylo prudké stoupání, P. Zajíc slezl a odpojil Pavla (o závodníka za ním) od čela.