Zpět na články

26. 9. 11Středeční pohár 2011 - Lidi kde jste?

BP Lumen cup se přejmenoval na Středeční pohár. Co dalšího se změnilo?...


Na závody pořádané v okolí Úpice jsem jezdil, s první partou Junior teamu, někdy v letech 2003, 2004, 2005.
Po šesti letech se vracím, s novou družinou, na místo činu a tak trochu se nabízí udělat malé srovnání.
 
Jak už jsem v úvodu napsal, seriál už nenese název cyklistického velkoobchodu, ale jeho hlavní úloha "zastřešení" celého poháru zůstává. Zkušenému týmu dodávají stany, výpočetní techniku, mají nastarosti web a stejně jako kdysi závěrečný raut včetně bohaté tomboly.
 
Smekám svou helmu před tratěmi, které úpičtí pořadatelé připravili. Jede se na tradičních místech, ale kromě Odolova, žádnou z nich nepamatuji. Jedna je hezčí než druhá. Kdo má rád horské kolo - příkré sjezdy, výjezdy, kořeny, kameny... si užije něco, co v Holicích jen tak nesežene. Nechápavě kroutím hlavou nad svobodou, kterou místní, při stavbě tratí, mají. (rozuměj vztah pořadatel - správce lesa. Závodníci jezdící "porostem" jsou pro lesáky z Vysokého Chvojna, takřka důvodem k použití brokovnice)

Nezměněn zůstal počet kategorií - celkem 16, které jsou důležité hlavně u žákovských ročníků.
Co mě udivuje, je nezájem závodníků! Lidi kde jste?  Je pro vás startovné 80Kč pro dospělého a 40 pro žáka hodně? Nepamatuji, že by např. v Příchozích jelo 7 závodníků (dříve 30 - 40) Stejná situace je ve všech kategoriích! Ptám se proč?
 
A jak se daří nám? 
Při pohledu do nelichotivých výsledkovek mě napadá pouze, že se zúčastňují už jen ti dobří a ti pomalejší z dřívějška rezignovali. Vlastně jsme: nejpomalejší mezi nejrychlejšími. :) Nevím jak ostatním z týmu, ale mně to nestačí. I staré moudro říká: Před medvědem musíš běžet rychleji než ten nejpomalejší!

Autor: Jiří Hendrych

Biker a příležitostní silničář. Příznivec disků na silničních kolech, elektronického řazení a dalších technických vychytávek. Na druhé straně věrný zastánce dvojpřevodníku. Servisman ve V6, trenér Cyklokroužku.

Fotografie

předškolní: Vyhodnocení - Vojta (druhý z leva) 6. místo. Celkem bylo do výsledků zapsáno 30 dětí.
Autor: coach

přípravka děvčata: Druhé místo naše Lucka, první místo (dnes už taky "naše") Stěpánka, třetí v pořadí si pro překrásnou broušenou vázu nepřišla. Omlouvám se za horší kvalitu, zkusím sehnat lepší.
Autor: coach

žákyně II: Zde dominovala Pavlínka.
Autor: coach

Sdílet na Facebooku
Cyklistický klub Bike Freaks
1992-2022