Zpět na články

19. 5. 15Telegraficky z Českého poháru XCO 2015

Teplice - 17.-18.4 V pátek v Teplicích odstartoval tréninkem Česky pohár 2015.Trať byla kopcovitá. Mladší žačky jely 1kolo zkrácené, stařší 2 zkrácené kola a junioři 5celých kol.V sobotu se jako první na celkem technickou trať vydala Štěpánka Hojková. Štěpa jela výborně, skončila na 6.místě. Jako další odstartovaly Kačka Štefanová a Marťa Papoušková. Kačka skončila 18. a Marťa 17. Měl jet i Ondra Bečka, ale bohužel si při tréninku narazil ruku.Jako poslední se na trať vydal Honza Papoušek. Závod pro juniori byl vypsán na 5kol Honza odjel 4 a skončil na 42.mistě
Byly zde i vložené dětské závody.Jelo se po části trati poháru. Vojta Hendrych 1.,  Fanda Hojka 3.místo a Lucka Hendrychová 5. (Lucka byla 1. z holek).

Praha Řepy 16.-17.5. O víkendu proběhl v Praze druhý závod ČP horských kol. Náš tým se prezentoval velmi úspěšně. Štěpka Hojková dojela šestá, Lucka Hendrychová 18. v kategorii žákyně I. Vojta Hendrych byl 18. v kategorii žáci I. V kategorii žákyně II dojela Katka Štefanová 17. a Martina Papoušková 21.(v Eliminátoru 18.). V Juniorech byl Honza Papoušek 41. (v Eliminátoru 25.). Velká gratulace všem a díky za skvělou reprezentaci našeho klubu.

Pec pod Sněžkou - 13.-14.5 V sobotu se jel Eliminátor a v neděli klasické cross country. Tratě byli velice náročné, byly zde těžké výjezdy,ale i sjezdy nebyly nejlehčí.Nebylo, kde si odpočinout.Tady jely mladší 1 zkrácené kolo, starší 2zkrácená kola a junioři 5 celých kol.
V Eliminátoru byla Marťa Papoušková 17. a Honza Papoušek 21.
 V neděli jako první odstartovala Štěpánka Hojková a Lucka Hendrychová.Štěpa Skončila na 10.místě a Lucka na 18.místě.Další kategorie na startu byly starší žačky, Marťa Papoušková byla 19. a Kačka Štefanová 13.místo. Honza Papoušek v sobotu spadl a narazil si žebra, v neděli při závodě zasde padal a pro bolest nedojel.
Opět zde byli vložené závody jako v Teplicích.Zuzka Krátka 2.místo, Vojta Hendrych 3.místo a Fanda Hojka 10.místo.

Bedřichov-20.-21.6 V Bedřichově už jako tradičně byl v sobotu eliminátor a v neděli cross country. V6 se, ale zúčastnila jen cross country.Mladší žačky jely 1 zkrácené kolo, starší 2 zkrácené kola a junioři 4 celé kola.
Trať tu byla moc pěkná, byly tu technické pasáže a jelikož hodně pršelo,tak se to moc jezdit nedalo,spíše se běhalo. Nejtěžší tu bylo asi vajíčko,které jsem všichni raději běhali.
První na trať vyrazila Štěpánka Hojková. Štěpa do cíle dorazila 4. Dále startovaly Kačka Štefanová a Marťa Papoušková.Kačka byla 18- jela se začínající angínou a Marťa 13.V juniorech startoval Honza Papoušek, Který vyjel 37.místo a o dvě místa mu utekl bodík. Všichni jsme byli od bahna a mokří.

Brno-10.-11.7. Tady se Eliminátor nejel, jelo se pouze cross country.
Trať byla celkem kopcovitá a usmekaná, bylo sucho.Startovalo se na škvárovém oválu, na něm bylo jedno zaváděcí kolo a díky suchu se hodně prášilo a nebylo vidět na cestu.Mladší žačky jely zaváděcí + 1zkrácené kolo, starší zaváděcí + 2zkrácené kola, junioři zaváděcí +5kol celých, kadetky jely zaváděcí + 2celá kola.
V pátek na tréninku Kačka s Natálkou spadly, Kačka si roztrhla koleno a Natka ruku. Musely jet  do nemocnice na šití,nakonec z toho byly jen "mašličky".
V sobotu startovala jako vždy první Štěpánka Hojková a Lucka Hendrychová.Štěpa dojela 5. a Lucka 21. Po holkách se na trať vydaly starší holky Kačka a Marťa. Kačka dojela 26. Marťa 2x spadla a závod nedokončila,jelikož se jí rozbila přehazovačka.Další startovali junioři a v nich Honza Papoušek. Honza dojel 32.a konečně si na konto připsal 4body. Jako poslední startovala Natálka, která tu měla premiéru, startovala na Českém poháru poprvé. Natálka dojela 21.

Kutná Hora-17.-19.5 V pátek se jelo technické mistrovství a mistrovství štafet, zde se z V6 nikdo neučastnil.
Trať byla stejná jako loni, až na některé pasáže. Byla náročná, jak technicky ,tak fyzicky.Navíc bylo velké teplo.Pro mladší žákyně byly vypsány 3kola zkráceného okruhu, pro starší žákyně 4kola  zkráceného a pro juniory 5 úplných kol.
V sobotu se jel Eliminátor. Zde startovali 2 jezdci Marťa Papoušková a Honza Papoušek. Marťa skončila 24. a Honza. 14. V neděli už jako tradičně cross country - MČR.
První startovala Štěpánka Hojková.Štěpa vystartovala jako první a až na vrchol odtáhla ostatní, tam jí však holky předjely a Štěpa nakonec byla 7. Dál startovaly starší žačky, Marťa Papoušková a Kačka Štefanová. Kačka byla 16. a Marťa 23.(zase pád).Jako poslední se na trať vydal Honza Papoušek,Který jel už velkou trať.Honza skončil 33. a připsal si další 3 body.