Zpět na články

1. 11. 23Vojta Hendrych zvítězil na Biketrialovém Mistrovství Evropy v La Tour-de-Sçay

Článek z Holických novin

Vojta Hendrych, náš místní cyklotrialový talent, pokračuje ve sbírání úspěchů na mezinárodní scéně. Tentokrát se zúčastnil biketrialového Mistrovství Evropy, které pořádá konkurenční motocyklová federace BIU.

Vojta se při návratu z Glasgow rozhodl nezahálet a přidal ještě zastávku ve francouzském městečku La Tour-de-Sçay.

Co je však zajímavé, je způsob, jakým přistoupil ke své účasti na tomto biketrialovém mistrovství. Celý závod pojal spíše jako trénink než soutěž. Cítil se uvolněný a bez nervozity. Jeho přístup se ukázal jako klíčový. Kameny držely pod jeho koly a neklouzaly. Cokoliv zkusil, tak se mu podařilo. Po náročných 24 sekcích vybojoval první místo a když na pódiu začala hrát česká hymna, byl to ten nejsilnější zážitek nejen pro něj, ale i pro další členy české výpravy.

Autor: Jiří Hendrych

Biker a příležitostní silničář. Příznivec disků na silničních kolech, elektronického řazení a dalších technických vychytávek. Na druhé straně věrný zastánce dvojpřevodníku. Servisman ve V6, trenér Cyklokroužku.