Nejnovější články

Né! To nemyslíš vážně!

Šok! Okamžité vyloučení z týmu nebo zápis do historie našeho klubu? Možná jde jen o první nesmělé krůčky, které v budoucnu budou úsměvné, protože závodit na elektrokole bude za pár let naprosto běžné...

Číst dál

KPŽ Karlovy Vary

Chtěl jsem poslat pár slov Standovi na FB, jak bylo ve Varech a trochu jsem se rozepsal...

Číst dál

Video na tento týden

Krásný návod Danny Macaskilla, co dělat, když dostanete dítě na hlídání, ale vy byste raději prohnali svůj bike.

Číst dál

Krušnoton 2019

Test. Kdo si chce sáhnout na dno svých sil, ať se zúčastní tohoto závodu. Pro rok 2019 navíc pořadatelé připravili novinku trasu XXXL – 300 km, převýšení 6000 m.Toto jsem zažil já v minulém roce.

Číst dál

Za hranice všedních dní

Zvýhodněné startovné na 22. SALZKAMMERGUT TROPHY, který se pojede 13. ČERVENCE...

Číst dál

Kruhové šlapání

V současném tréninkovém období je prostor se zaměřit na správnou techniku šlapání, čímž můžeme ušetřit drahocenou energii. Jednoduchý návod jak na to si přečtěte níže.

Číst dál

Dům Lance Armstronga

Jak dnes bydlí Lance? Video procházka po jeho domě.

Číst dál

Štědrodenní vysmrádnutí 24.12.2018

Tradiční ježíškovská akce byla letos v ohrožení už od středy, kdy meteorologové poprvé předpověděli deštivo. V noci déšť, ráno v 8 taky. Už už to vypadalo, že se nikam nepojede. V 9 hod, třicet minut před plánovaným srazem, se vše v dobré obrací, jdeme rychle do sportovního a bleskem ke křížku kde máme sraz.

Číst dál

Informace z Komise mládeže ČSC

V rámci Českého svazu cyklistiky začala nově pracovat a nastolovat změny komise pro mládež. Jeden stěžejní úkol – sestavit kalendář poháru mládeže tak, aby termínově nekolidovaly silniční, dráhové a bikové závody, už splnila. Níže rozhovat s jejím předsedou Miloslve Hollósi převzatý ze stránek svazu.

Číst dál

Noční jízda

Mimořádně vlídné počasí nám i na helloweenský den dovoluje jít jezdit.

Číst dál

Jaro, léto, podzim a zima. To jsou roční období, která se každoročně střídají - u sportovců je to obdobné

Dávám sem hezký článek od Karla Kopra o tréninkové struktuře cyklistické sezóny. Hezké čtení.

Číst dál

KPŽ závěrečný galavečer Best of

A máme tu konec sezóny. Čas bilancovat. U jednoho takového jsme byli osobně.

Číst dál

Poslední jizda

Blíží se konec roku, předpověď počasí na víkend výborná a tak se naš tým rozhodl uspořádat společnou Poslední jízdu.

Číst dál

KPŽ Ralsko

Krátké zhodnocení závěrečného závodu Kola pro život, který premiérově hostilo Ralsko.

Číst dál

Bohemia Divide 2018

Bohemia Divide je cyklistický závod bez podpory napříč Čechami se startem ve Vyšším Brodě a cílem ve Varnsdorfu. Délka závodu je 700km/17km převýšení. To zní zajímavě, zvlášť když mezi šedesátkou šílenců máme i naše želízko v ohni...

Číst dál

Dobrušský pohár 2018

Skončil 25. ročník oblíbeného seriálu

Číst dál

Odkaz na fotky z letošního dostaveníčka časovkářských družstev.https://v6.rajce.idnes.cz/Holicka_stovka_2018/ 

Číst dál

KPŽ Chrudim

Domácí závod KPŽ jsme zvládli velmi dobře, díky mládeži nám cinklo několik medailí.

Číst dál

Holická 100

Pozvánka na silniční časovku družstev

Číst dál

MČR XCO 2018 - Pec pod Sněžkou

Reportáž z republikového mistrovství v Peci. Zajímavé a emotivní to bylo.

Číst dál

Sahara Race 2018

Nechcete zkusit nový závod kousek za barákem? Který navíc vypadá dost zajímavě?

Číst dál

ČP MTB Bedřichov

Standův report z Jizerských hor.

Číst dál

Krátká zpráva o velikém putování přes čtyři kopce, setkání s Krakonošem a Májou

Po dvou letech konečně zase jedu do Trutnova. Tentokrát sám, všichni někde jezdí. Před pěti lety, na prvním ročníku jsem se tady potkal s Milošem, a od té doby je Miloš náš. To to letí.

Číst dál

KPŽ - Karlovy Vary

Závěr 24. týdne byl nabitý k prasknutí. Akcí bylo tolik, že si člověk jen stěží vybíral, co si zajet. Společným jmenovatelem bylo, že jsme hodně jsme cestovali.

Číst dál

Vidnavské okruhy

Blíží se víkend a my se rozhodujeme, jestli pojedeme na 4. závod ČP do Vidnavy u Jeseníku. Ale kde to vlastně je?

Číst dál

Vítejte na Bike-Freaks.cz

Po několika měsících práce se nám podařilo dokončit nový web klubu Bike Freaks. Protože jsme prezentaci výrazně změnili, rád bych vám jako její autor nové funkce představil a nastínil, jakým směrem bychom projekt dál směřovali, na jaké funkce se můžete těšit do budoucna. Povíme si také o ochraně osobních údajů.

Číst dál

ČP sil. Milevsko

Neděle byla ve znamení silničního českého poháru v Milevsku. Pořadatelé v týdnu před závodem zamíchali s časy startů jednotlivých kategorií, čímž nám trochu zkomplikovali život a bylo potřeba vyjíždět z Holic v 5:30, abychom se stačili zaregistrovat a trať si v klidu projeli. Doufám, že brzké vstávání nemělo vliv na výkon našich jezdců.

Číst dál

Ohlédnutí za sobotou

V sobotu 12. května si část týmu střihla třetí díl KPŽ - v Mladé Boleslavi, zatímco silničáři koncentrovali své síly na nedělní závod ČP na okruhu u Milevska.

Číst dál

Sezóna 2018 odstartovala

Kolotoč závodů se rozjíždí na všech frontách. Dnes třeba dva seriály. Náš team se rozdělil a reprezentoval jak v H.K., tak na Vysočině. Jak jinak, než na výbornou.

Číst dál

Nový stan

Číst dál

Filipovo ohlédnutí za bahenní lázní v Odrách

V sobotu 23.9.2017 jsem se probudil asi v osm hodin v hotelu Amos, který je dvě stě kilometrů od domova a necelých dvacet kilometrů od místa, kde jsem měl v jednu hodinu odstartovat v závodě Kolo pro život "Oderská Mlýnice”. Podíval jsem se z okna a zjistil, že se mi asi nepojede moc dobře, jelikož venku pršelo a podle předpovědi ani přestat nemělo. Počasí mě trochu zaskočilo, ale řekl jsem si, že to zvládnu a nevzdám to.

Číst dál

Žacléřská 70

Zkusil jsem opravdu hezký závod. Kuriózně teď, na konci sezóny, mám velkou chuť závodit. Což bude asi tím, že jsem překonal poměrně dlouhé období, kdy mě závodění moc nelákalo. Letos jsem tak nejdřív absolvoval jen pár závodů v roli domestika naší nejlepší závodnice, což byla zajímavá zkušenost. A pak jel pár závodů, kde jsem se cítil dobře. Tak jsem hledal, co jet o víkendu a našel Žacléřskou 70.

Číst dál

Kuriozity BFH

Číst dál

Sudety 2017

„Sudety, Sudety, Sudety!“ Myslím, že na nic jiného jsem prakticky celý poslední týden nemyslel. Pocity lehkého těšení se se střídají při vzpomínce na loňský ročník se stavy až panického strachu a mrazení. Letos tyhle změny ale nemám s kým sdílet, jelikož z oddílu kromě Kuby nikdo odvahu nenašel. Takže v tom jsem sám. Jen občasnými chaty s Alešem nebo Kubou se pořád ujišťuju „že to bude dobrý“.

Číst dál

Rybnický maraton

Rybnický maraton, zvaný též jako "Rybnický mazec" je pro pěkně udělanou trať jeden z mých oblíbených závodů z poháru ČMV. Jelikož jsem snad letos asi nejel suchý závod, moc se mi nechtělo, tušil jsem zase bláto, vím že tady bývá v lese mokro i když měsíc neprší. Bylo to ale trochu sušší než vloni, to pršelo ještě při startu a v cíli jsem měl bláto uplně všude.

Číst dál
Cyklistický klub Bike Freaks
1992-2019